Dirbtinė oda
Laisvalaikis

Kaip rasti geros kokybės dirbtinę odą?

Be odos gaminių sunkiai įsivaizduotume kasdienybę. Su jais susiduriame kasdien ir visur. Iš odos pagaminta avalynė, rankinės, striukės, ja apdengti baldai ir automobilių salonai. O kur dar įvairūs aksesuarai ir kitos smulkmenos. Visi šie dalykai gaminami iš natūralios arba dirbtinės odos. Tačiau šios medžiagos yra skirtingos, todėl tenka rinktis iš ko pagamintą gaminį norime naudoti. Paisant ekologijos ir gyvūnų apsaugos, derėtų atsigręžti į dirbtinę odą.

Dirbtinę odą pradėta gaminti 1850 metais. Ji gaminama tekstilės pagrindą padengiant įvairaus santykio polimerų mišiniais. Nuo to laiko gamybos technologijos gerokai patobulėjo. Lyginant su natūralia oda – dirbtinė turi nemažai privalumų. Nors dirbtinė oda gaminama iš sintetinių junginių, ji savybėmis nenusileidžia natūraliai. O kai kuriais atvejais ir yra pranašesnė. Rinkdamiesi dirbtinės odos produktą, turėtume atkreipti dėmesį į jos savybes.

Dirbtinė oda pasižymi puikiomis savybėmis:

  • Šiuolaikinė dirbtinė oda, technologijų dėka, yra lanksti, minkšta ir elastinga. Ji gali būti dažoma įvairiomis spalvomis.
  • Kokybiška oda yra atspari temperatūrų pokyčiams, jai nekenkia ultravioletiniai saulės spinduliai.
  • Dirbtinės odos baldai ir kiti gaminiai yra lengvai prižiūrimi ir valomi. Atsparūs nusidėvėjimui.
  • Geros kokybės dirbtinė oda yra pralaidi orui.
  • Gaminiai iš dirbtinės odos neperšlampa.
  • Kokybiška dirbtinė oda yra bekvapė. Jos apatinis tekstilės paviršius yra lygus.

Aukštos kokybės dirbtinė oda yra puikus pasirinkimas siekiant išvengti žalingo poveikio aplinkai ir atsižvelgti į gyvūnų gerovę. Norint įsigyti kokybišką dirbtinės odos gaminį, reikėtų ieškoti įmonių, kruopščiai atsirenkančių tiekėjus, tiekiančius aukštus gamybos standartus atitinkančius produktus. Tačiau pasirinkus dirbtinę odą nebūtina atsisakyti kitų audinių. Kombinuojant dirbtinę oda su natūralia oda ar kitais audiniais, galime rasti puikių interjero, drabužių ar aksesuarų dizaino sprendimų.