Automobilio galiniai valytuvai
Laisvalaikis,  Priežiūros priemonės

Kokie valytuvai tinka automobilio galiniui stiklui?

Daugumoje hečbekų ir universalų montuojamas galinio stiklo valytuvas. Jis reikalingas, nes dėl kėbulo geometrijos purvas nuo kelio patenka ant galinio stiklo. Galinio stiklo valytuvo šluotelė naudojama daug rečiau nei priekiniai valytuvai. Paprastai apie tai vairuotojai prisimena, kai jie parkuojasi atbuline eiga. Tačiau galinis valytuvas veikia agresyvesnėmis sąlygomis: jame beveik visada pilna dulkių ir abrazyvinių elementų, kurie pažeidžia valytuvo šluotelės gumą. Galinių langų valytuvai paprastai keičiami kelis kartus rečiau nei priekinių langų valytuvai. Pavyzdžiui, kas 1-2 metus. Tad, kaip juos išsirinkti savo automobiliui?

Neoriginalūs ir originalūs valytuvai

Automobilių pramonėje „originali įranga“ reiškia dalis, kurios gaminamos su transporto priemonės gamintojo prekės ženklu. Pavyzdžiui: „Valeo“ arba „Bosch“ valytuvų šepetėliai, gaminami jų pačių vardu, yra „neoriginalūs“. Tačiau dėžutėje su užrašu BMW tikriausiai yra tie patys „Valeo“ arba „Bosch“ valytuvų šepetėliai – jie yra „originalūs“, bet kelis kartus brangesni. Transporto priemonių gamintojai užsako valytuvų sistemas iš patikimų automobilių komponentų gamintojų ir parduoda jas su savo prekės ženklu – žinoma, gerokai brangiau. 

Galinio stiklo valytuvo dizainas ir montavimas

Galinio stiklo valytuvai gali būti rėminiai, plastikiniai ir berėmiai. Užpakalinių valytuvų šluotelių tvirtinimo įtaisai paprastai yra specifiniai ir neleidžia montuoti, pavyzdžiui, berėmio valytuvo šluotelės vietoj rėminio (kaip ir priekiniuose valytuvuose).

  • Rėminiai valytuvai

Užpakalinio rėmo valytuvai paprastai yra įprasti, trumpo ilgio valytuvai su kablio ir kilpos tvirtinimo įtaisu. Tokia konstrukcija būdinga daugumai iki 2000 m. pagamintų transporto priemonių, taip pat daugeliui šiuolaikinių modelių. Kartais rėminė valytuvo šluotelė be plastikinio adapterio įkišama tiesiai į valytuvo rankenėlę. Įspėjimas transporto priemonių savininkams, norintiems pakeisti galinio valytuvo šepetėlį į berėmį. Net jei turite įprastą kablio ir kilpos tvirtinimo įtaisą, ne visada įmanoma pakeisti į berėmį. Paprastai taip nutinka dėl to, kad galinio stiklo valytuvo svirtelė yra pritvirtinta labai arti lango ir gali trukdyti montuoti berėmio valytuvo svirtelę, kurios galai yra aukščiau nei rėmo valytuvo svirtelės (dėl galinių dangtelių).

  • Plastikiniai valytuvai

Daugumoje šiuolaikinių transporto priemonių įrengti plastikiniai galiniai valytuvai. Šio tipo valytuvai turi lygų plastikinį rėmelį. Valytuvo šepetėlis pritvirtintas prie plastikinio valytuvo svirties ir vizualiai atrodo kaip valytuvo svirties tęsinys. 

  • Berėmiai valytuvai

Šie valytuvai neturi spoilerio ir yra labai žemo profilio. Tokių galinių valytuvų montavimas taip pat yra labai specifinis. Pastaraisiais metais kai kurie transporto priemonių gamintojai plastikinius valytuvus pakeitė berėmiais.